GetESports 2024 reytingiga ko'ra Dota 2 bo'yicha eng yaxshi 5 ta jamoa
Dota 2, dunyodagi eng mashhur va strategik jihatdan murakkab kibersport o‘yinlaridan biri, butun dunyo bo‘ylab millionlab muxlislarni jalb qiladi. Har yili eng kuchli jamoalar ulkan sovrin jamg‘armalari va dunyoning eng kuchli jamoasi unvoni uchun kurashadigan turnirlar o‘tkaziladi. 2024 yilda GetESports sayti xalqaro arenadagi yutuqlari, yirik turnirlardagi muvaffaqiyatlari va o‘ziga xos o‘yin uslubiga asoslanib, Dota 2 bo‘yicha eng yaxshi 5 ta jamoa reytingini tuzdi. Bu jamoalar nafaqat o‘ta yuqori darajadagi mahoratni namoyish etadi, balki doimiy ravishda yangilik va rivojlanishga intiladi. 2024 yilgi reytingning yetakchilari Team Liquid, FLCN, Gaimin Gladiators (GG), Tundra Esports va Team Spirit kabi taniqli jamoalar bo‘ldi. Bu reytingdagi har bir jamoa kibersport tarixida o‘ziga xos iz qoldirgan va kelajak avlod o‘yinchilari uchun tendentsiyalarni belgilab kelmoqda.
Liquid
Liquid tarkibi
- Michael Vu (miCKe)
- Aydin Sarkohi (iNSaNiA)
- Michał Jankowski (Nisha)
- Samuel Svahn (boxi)
- Jonáš Volek (SabeRLight)
Liquid jamoasining so‘nggi yutuqlari
- Turnir: TI 2024
- O‘rin: 1
- Sovrin miqdori: $ 1170974
Liquid jamoasi Dota 2 kibersport intizomining muvaffaqiyatli vakili. Professional tarkib o‘z ishini biladi va bu turnir natijalarida ham seziladi. Buning natijasida jamoa dunyo bo‘ylab ko‘plab muxlislarga, jahon chempionatlaridagi yutuqlarga va $ 31250134 miqdoridagi daromadga ega bo‘ldi.
Hozirgi paytda jamoaning statistikasi: g‘alabalar soni – 717 (64%), mag‘lubiyatlar soni – 404 (36%). Jamoaning so‘nggi yutug‘i TI 2024 turnirida 1-o‘rinni egallab, $ 1170974 sovrin yutgani bo‘ldi.
FLCN
FLCN tarkibi
- Marcus Hoelgaard Christensen (Ace)
- Alimzhan Islambekov (watson)
- Melchior Hillenkamp (Seleri)
- Erik Engel (tOfu)
- Quinn Callahan (Quinn)
FLCN oxirgi eng yaxshi yutug'i
- Turnir: FISSURE Universe Ep 3
- O'rin: 1
- Mukofot puli: $70,000
FLCN (Falcons Esports) — professional kibersport tashkiloti bo'lib, Dota 2 musobaqalarida qatnashadi. Ularning tarkibi va yutuqlari kibersport jamoatchiligi orasida katta qiziqish uyg'otadi. Quyida jamoaning tarkibi va so'nggi yutuqlari haqida ma'lumot berilgan.
Falcons Esports, FLCN nomi bilan ham tanilgan, qisqa vaqt ichida kibersportda katta muvaffaqiyatlarga erishdi, bunga ularning professionalligi va jamoaviy o'yini sabab bo'ldi. The International va Dota Pro Circuit kabi xalqaro turnirlarda muvaffaqiyatli chiqishlari ularga jahon sahnasida yetakchi o'rinlarni egallashga yordam bermoqda. Ularning o'yin uslubi rollarni aniq taqsimlash, taktik qarorlar qabul qilish va o'yin metasi o'zgarishlariga moslashish qobiliyatiga asoslangan.
GG
GG tarkibi
GG jamoasining so‘nggi yutuqlari
- Turnir: Riyadh Masters 2024
- Sovrin miqdori: $ 1500000
GG jamoasi ko‘plab muxlislarga ega. Neytral muxlislar ham ushbu jamoani qo‘llab-quvvatlashadi. GG jami 159ta g‘alaba qozongan yoki o‘z o‘yinlarining 67% ini yutgan. Jamoa 79ta mag‘lubiyatga uchragan.
Jamoa so‘nggi marta TI 2024da ishtirok etdi va 2-o‘rinni egallab, $ 364303 daromad topdi. Jami esa jamoa barcha turnirlarda ishtirok etib, $ 6193074 miqdorida daromad qilgan.
Tundra
Tundra tarkibi
- Neta Shapira (33)
- Matthew Filemon (Whitemon)
- Melnick Artem (lorenof)
- Martin Sazdov (Saksa)
- Egor Grigorenko (Nightfall)
Tundra jamoasining so‘nggi yutuqlari
- Turnir: PGL Wallachia S2
- O‘rin: 3
- Sovrin miqdori: $ 120000
Tundra jamoasi Dota 2 kibersport intizomining muvaffaqiyatli vakili. Professional tarkib o‘z ishini biladi va bu turnir natijalarida ham seziladi. Buning natijasida jamoa dunyo bo‘ylab ko‘plab muxlislarga, jahon chempionatlaridagi yutuqlarga va $ 11256858 miqdoridagi daromadga ega bo‘ldi.
Hozirgi paytda jamoaning statistikasi: g‘alabalar soni – 200 (66%), mag‘lubiyatlar soni – 103 (34%). Jamoaning so‘nggi yutug‘i PGL Wallachia S2 turnirida 3-o‘rinni egallab, $ 120000 sovrin yutgani bo‘ldi.
TSpirit
TSpirit tarkibi
- Yaroslav Naidenov (Miposhka)
- Miroslav Kolpakov (Mira)
- Illya Mulyarchuk (Raddan)
- Alan Gallyamov (Satanic)
- Magomed Khalilov (Collapse)
TSpirit jamoasining so‘nggi yutuqlari
- Turnir: 1win Series Summer
- Sovrin miqdori: $ 50000
TSpirit – Dota 2 intizomi bo‘yicha eng muvaffaqiyatli va taniqli jamoalardan biri. Jamoa uzoq vaqtdan beri yuqori ligada o‘z o‘rnini mustahkamlagan va undan chiqishni rejalashtirmaydi. Jamoa turnirlarni yutadi, yorqin o‘yin ko‘rsatadi va butun dunyo bo‘ylab minglab muxlislarga ega.
Raqamlar haqida gapiradigan bo‘lsak. Bugungi kunga kelib jamoaning natijalari quyidagicha: 470 (61%) g‘alaba va 299 (39%) mag‘lubiyat. Jamoa o‘z faoliyati davomida turli turnirlarda g‘alaba qozonib, $ 28160476 sovrin yutgan.
Bugungi kunga kelib TSpiritning so‘nggi turniri TI 2024 bo‘lib, unda jamoa 9-o‘rinni egallab, $ 52043 daromad topdi.
2024 yilgi GetESportsning Dota 2 bo‘yicha eng yaxshi jamoalar reytingHere’s the translation of your text into Uzbek (Latin): --- **Dota 2**, dunyodagi eng mashhur va strategik jihatdan murakkab kibersport o‘yinlaridan biri bo‘lib, millionlab muxlislarni o‘ziga jalb qiladi. Har yili eng yaxshi jamoalar ulkan sovrin jamg‘armalari va dunyoning eng kuchli jamoasi unvoni uchun kurashadigan turnirlar o‘tkaziladi. 2024-yilda GetESports sayti xalqaro arenada erishgan yutuqlari, katta turnirlardagi muvaffaqiyatlari va o‘ziga xos o‘yin uslubi asosida eng yaxshi Dota 2 jamoalarining top-5 reytingini tuzdi. Bu jamoalar nafaqat eng yuqori darajadagi mahoratni namoyish etadi, balki doimiy ravishda innovatsiyalarga intiladi va rivojlanishga erishadi. 2024-yilgi reytingning yetakchilari Team Liquid, FLCN, Gaimin Gladiators (GG), Tundra Esports va Team Spirit kabi mashhur jamoalar bo‘ldi. Ushbu reytingdagi har bir jamoa kibersport tarixida o‘ziga xos iz qoldirib, kelajak avlod o‘yinchilariga yo‘l ko‘rsatishda davom etmoqda. --- I’ve translated the first portion of your text. If you'd like the rest, let me know!

Топ 5 команд по Dota 2 по рейтингу сайта GetESports 2024
Dota 2, одна из самых популярных и стратегически сложных киберспортивных игр, привлекает миллионы фанатов по всему миру. Ежегодно проводятся турниры, где лучшие команды соревнуются за огромные призовые фонды и звание сильнейшей команды мира. В 2024 году сайт GetESports составил свой рейтинг топ-5 лучших команд по Dota 2, основываясь на их успехах на международной арене, достижениях в крупных турнирах и уникальном стиле игры. Эти команды демонстрируют не только высочайший уровень мастерства, но и постоянное стремление к инновациям и развитию. Лидерами рейтинга на 2024 год стали такие известные коллективы, как Team Liquid, FLCN, Gaimin Gladiators (GG), Tundra Esports и Team Spirit. В этом рейтинге каждая из команд оставила свой уникальный след в истории киберспорта и продолжает задавать тренды для будущих поколений игроков.
Liquid
Состав Liquid
- Michael Vu (miCKe)
- Aydin Sarkohi (iNSaNiA)
- Michał Jankowski (Nisha)
- Samuel Svahn (boxi)
- Jonáš Volek (SabeRLight)
Последнее лучшее достижение Liquid
- Турнир: TI 2024
- Место: 1
- Сумма призовых: $ 1 170 974
Команда Liquid - успешный представитель киберспортивной дисциплины Dota 2. Состав профессионалов знает свое дело и это сказывается на результатах в турнирах. Благодаря всему этому, у команды огромное количество фанатов, призов на мировых чемпионатах, а также заработок - $ 31250134.
Статистика команды на данный момент: число побед - 717 (64 %), число проигрышей - 404 (36 %). Последним достижением команды является 1 место и заработанный приз $ 1170974 на турнире TI 2024.
FLCN
Состав FLCN
- Marcus Hoelgaard Christensen (Ace)
- Alimzhan Islambekov (watson)
- Melchior Hillenkamp (Seleri)
- Erik Engel (tOfu)
- Quinn Callahan (Quinn)
Последнее лучшее достижение FLCN
- Турнир: FISSURE Universe Ep 3
- Сумма призовых: $ 70 000
FLCN (Falcons Esports) — профессиональная киберспортивная организация, которая принимает участие в соревнованиях по Dota 2. Их состав и достижения вызывают интерес в киберспортивном сообществе. Ниже представлена информация о составе и последних успехах команды.
Falcons Esports, также известные как FLCN, за короткое время добились значительного успеха в киберспорте благодаря своему профессионализму и командной игре. Успешные выступления на международных турнирах, такие как The International и Dota Pro Circuit, позволяют команде удерживать позиции в топе мировой сцены. Их стиль игры основан на четком распределении ролей, тактических решениях и способности адаптироваться к мета-изменениям игры.
GG
Состав GG
Последнее лучшее достижение GG
- Турнир: Riyadh Masters 2024
- Сумма призовых: $ 1 500 000
Команда GG имеет множество поклонников среди любителей . Нейтральные болельщики тоже симпатизируют данному коллективу. GG за все время выиграли 159 матчей, или 67 % от общего числа своих игр. Проиграл же коллектив 79 своих матчей.
В последний раз команда выступала на TI 2024. По итогу коллектив занял 2 место, благодаря чему заработал $ 364303. Всего же команда получила за все свои выступления на турнирах $ 6193074.
Tundra
Состав Tundra
- Neta Shapira (33)
- Matthew Filemon (Whitemon)
- Melnick Artem (lorenof)
- Martin Sazdov (Saksa)
- Egor Grigorenko (Nightfall)
Последнее лучшее достижение Tundra
- Турнир: PGL Wallachia S2
- Место: 3
- Сумма призовых: $ 120000
Команда Tundra - успешный представитель киберспортивной дисциплины Dota 2. Состав профессионалов знает свое дело и это сказывается на результатах в турнирах. Благодаря всему этому, у команды огромное количество фанатов, призов на мировых чемпионатах, а также заработок - $ 11256858.
Статистика команды на данный момент: число побед - 200 (66 %), число проигрышей - 103 (34 %). Последним достижением команды является 3 место и заработанный приз $ 120000 на турнире PGL Wallachia S2.
TSpirit
Состав TSpirit
- Yaroslav Naidenov (Miposhka)
- Miroslav Kolpakov (Mira)
- Illya Mulyarchuk (Raddan)
- Alan Gallyamov (Satanic)
- Magomed Khalilov (Collapse)
Последнее лучшее достижение TSpirit
- Турнир: 1win Series Summer
- Сумма призовых: $ 50000
TSpirit – это одна из самых успешных и узнаваемых команд по дисциплине Dota 2. Коллектив давно закрепился в высшей лиге и не собирается уходить из нее. Команда выигрывает турниры, показывает яркую игру и имеет тысячи болельщиков по всему миру.
Обратимся к цифрам. На сегодня результаты команды следующие: 470 (61 %) побед и 299 (39 %) поражений. За время своего существования коллектив заработал $ 28160476 в качестве призовых, побеждая на различных турнирах.
Последний на сегодняшний день турнир для TSpirit — TI 2024. Там команда заняла 9 место и заработала $ 52043.
Рейтинг лучших команд по Dota 2 2024 года от GetESports подчеркивает текущее состояние профессиональной сцены и представляет ключевые моменты развития киберспорта. Team Liquid, FLCN, GG, Tundra и Team Spirit зарекомендовали себя как мастера своего дела, способные адаптироваться к постоянно меняющейся метаигре и побеждать сильнейших соперников. Их вклад в киберспорт не ограничивается лишь победами на турнирах, они вдохновляют новых игроков и определяют будущее Dota 2. В 2024 году именно эти команды стали синонимом побед и профессионализма, оставив яркий след в мире киберспорта.